Kategorie
Uncategorized

Obowiązkowy zestaw weselny dla Mężczyzny

Garnitur to zestaw, w którym wygada dobrze każdy mężczyzna. Dodaje on nie tylko elegancji ale przede wszystkim podnosi formalność stylizacji. Nie musisz być adwokatem by nosić garnitur. Idealnie on też sprawdzi się w stylizacjach do pracy biurowej, czy na spotkania biznesowe. Garnitur nie zawsze kojarzyć się musi z przyjęciami weselnymi ,czy uroczystościami rodzinnymi, ale możesz go stosować do stylizacji codziennych.
Najpopularniejszym modelem garnituru, jest garnitur dwuczęściowy jednak w ostatnim czasie na salony wraca garnitur trzyczęściowy, który prócz klasycznych spodni i marynarki ma w komplecie również kamizelkę. Wiele osób postrzega garnitur trzyczęściowy jako niemodny i staroświecki, osobiście nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Męska kamizelka to jedna z tych części ubioru, która po wielu latach znów powraca do świata mody. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to funkcjonalne ubranie, które pozwala stworzyć kilka stylizacji począwszy od casualowych po te najbardziej eleganckie i formalne. Garnitur trzyczęściowy ponownie zawitał na salony. Decydując się na taki zestaw pamiętaj, że garnitur trzyczęściowy musi być idealnie dopasowany do Twojej sylwetki. Nie tylko marynarka i spodnie powinny być dopasowane i przylegać do ciała, ale przede wszystkim kamizelka, prócz dopasowania powinna sięgać zapięcia od paska i leżeć na Tobie idealnie. Trzyczęściowy garnitur mówi sam o sobie dużo, dlatego też wszelkie dodatki do niego powinny być stonowane. Jeżeli chcesz przyciągać uwagę najlepiej załóż do niego białą koszulę i krawat w przygaszonym kolorze, by dodatki nie wybijały się na tle kamizelki. Plusem garnituru trzyczęściowego jest fakt, że nie musisz nosić całości na raz. Do pracy możesz założyć samą kamizelkę i spodnie lub zrezygnować z kamizelki i utworzyć klasyczny zestaw dwuczęściowy. Wszystko zależny od tego jak lubisz chodzić ubrany. Zakładając kamizelkę, pamiętaj że ostatni guzik powinien być zawsze odpięty. Dodatkowo należny pamiętać, że decydując się na kamizelkę, najlepiej zrezygnować z paska, który będzie wybijał się na tle kamizelki i przytłoczy całą stylizację. Dlatego ważną rzeczą jest,by spodnie w takim garniturze były idealnie dobrane nie za wąskie ani za szerokie, by właśnie nie korzystać z paska. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie bez paska, postaw na szelki, które przytrzymają spodnie.
Garnitury trzyczęściowe bardzo często wykonane są z wzorzystych i kolorowych materiałów, co sprawia, że zestawy takie mają w sobie pierwiastek stylu smart casual. Jest to zestaw bardzo uniwersalny i będzie pasować do codziennych stylizacji. Jeśli postawisz na tweedowy wzór na styl angielski, idealnie połączysz go z beżowym lub granatowym golfem, dodając zestawowi mniej formalnego lecz stylowego wyglądu. Pięknie wygląda w garniturze trzyczęściowym marynarka dwurzędowa, w wyrazistym wzorze na przykład kratki, który zmniejszy formalność całego zestawu. Gdy decydujemy się ubrać garnitur trzyczęściowy w formalnych sytuacjach bardzo dobrym krokiem będzie dobranie do niego kamizelki w tym samym kolorze jakim jest sam garnitur, jednak jeśli chcemy podkreślić swój charakter nie zapominając o formalności, możemy postawić na kamizelkę w jaśniejszym odcieniu niż pozostałe części garnituru. Decydując się na dołożenie kamizelki do naszego zestawu garniturowego pamiętajmy o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich to dopasowanie, kamizelka musi przylegać do torsu i nie powodować marszczeń z boku i tyłu oraz nie powinna odstawać. Nie może być też zbyt luźna, gdyż będzie sprawiać wrażenie niechlujnej i zaburzy proporcje Twojej sylwetki. Drugą zasadą jest odpowiednia długość kamizelki, nie powinna wystawać poza marynarkę i powinna sięgać do pasa spodni w sposób aby nie odsłaniała koszuli. Trzecią ważna zasada jest fakt, że ostatni guzik powinien być zawsze odpięty, choćbyś był perfekcjonistą. Jedynym wyjątkiem jest kamizelka dwurzędowa, w których zapinamy wszystkie guziki. Kolejną chyba jedną z ważniejszych zasad przy wyborze kamizelki jest fakt iż, uszyte one z błyszczących i sztucznych tkanin nie dodadzą Ci uroku a przede wszystkim nie są one już modne.
Jeśli nie chcesz eksponować zbytnio wzorami czy kolorami zakładając trzyczęściowy garnitur, postaw na stylizacje kontrastującą. Spodnie oraz marynarka niech pozostaną w jednym kolorze a kamizelkę wybierz w odcieniu jaśniejszym. Bezpiecznym choć ponadczasowym zestawieniem będą klasyczne granatowe spodnie z marynarką z jaśniejsza marynarką w kolorze szarości, jeśli jednak decymujesz się założyć trzyczęściowy garnitur na specjalne okazje, warto pozostać przy klasycznym jednokolorowym zestawie.
Trzyczęściowy garnitur wygląda bardzo elegancko, a biznesowa stylizacja z kamizelką zrobi bardzo dobre wrażenie na wszelkich spotkaniach formalnych. Bez wątpienia noszenie kamizelki a co za tym idzie wybór garnituru trzyczęściowego nie należy się bać, tym bardziej że modele w kratę czy inny wzór są bardzo modne i potrafią ożywić wiele stylizacji. Mam nadzieję, że nic nie stoi teraz na przeszkodzie i szybko swój dwuczęściowy garnitur zamienisz w trzyczęściowy dokupując do niego kamizelkę.